Jimmy Jib ile Düğün Çekimi Hizmeti

Jimmy Jib ile Düğün Çekimi Hizmeti

Unutulmaz Bir Düğün için Jimmy Jib!

Düğününüzü unutulmaz kılmak için,düğününüzün çekimini yapacak olan ajans veya kişilere sormanız gereken bazı sorular şunlar olmalıdır.

 

Jimmy Jib(Vinç Sistemi)

Maalesef ülkemizde en çok suistimal edilen çekim tekniğinidir.Az sayıda operatörü olan ve kalite anlamında çok vasat jmmyjibleri piyasada pazarlayabiliyorlar. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler.
-Jimmyjib in markası önemli mi?
yerli üretimlerde genellikle belli başlı sorunlarla karşılaşılabilmekte.Şuan için düğünlerde türkiyede kullanılabilecek en iyi marka triangle dediğimiz stanton motora sahip jimmyjiblerdir.Özellikle denge,sarsıntı önleyici sistemleri 360 derece pan-tilt, dayanıklı olmaları ve estetik açıdan piyasada 3 adım öndeler.
-Bugün dünyada yeni tip jimmyjibler üretilmekte(telescopic crane camera)diye geçiyor,yeni olduğu için fiyatları biraz pahalı(180.000$) gelecek 4-5 yıl içinde üreticilerinin artması netiesinde ülkemizde yaygınlaşması beklenmektedir.Standart jimmy jiblere oranla artısı, uzayıp kısalabildiği için neredeyse düğün anında masa aralarına bile girebilirsiniz bu da her jimmyjib operatörünün hayal edeceği kullanım esnekliği sağlamaktadır.
-Çekim kalitesi nasıl olmalıdır.
-Kapasite: 128 GB
Okuma Hızı: şuna bağlı: 300 MB/s*
Yazma Hızı: şuna bağlı: 260 MB/s*
Video Hızı: U32
Biçim Etkeni: SDXC

sd kart özellikleriyle,
ortalama 4 veya 5 saatlik bir düğün için, üst düzey çekim için gereken kaliteyi verecektir.
-Işık jimmyjib için önemlimidir?
Düğün çekimi için olmazsa olmazımız tepe lambası dediğimiz ışıktır.Işığın kalitesi ve gücü o düğünü rezilde eder vezirde,unutmayın her ajans veya kişi en kaliteliyi kullandığını iddia eder,siz siz olun işinizi şansa bırakmayın.
Yongnuo YN 1200 Led Kamera Led Işığı ve
Rotolight NEO 2 LED Light bu konuda tavsiye edilebilecek bir
üründür.
-Neden düğünümde jimmyjib tercih etmeliyim?
4-5 saatlik bu özel gününüzde jimmyjib düğünün gerçek sahibidir. Jimmyjib hiçbir anı kaçırmaz.Omuz kamera 3 kişiyi kadrajına alırken,jimmyjib 100 kişiyi alır istediği gibi yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilir.Esneklik kabiliyeti ile yukarı aşağı sağa sola ve hızıyla gerçek anlamda aynı anda 6 omuz kameramanının yapacağı işin kat kat fazlasını rahatlıkla yapar.Bugün jimmyjib görüntüleri yaygınlaştıkça maalesef omuz kameramanlığı ya tarihe gömülecek yada sadece düğün röportajı için kullanıcalacak.

Bize Ulaşın

Telefon: +90 536 417 29 48

info@jimmyjibkamera.com

muhasebe@jimmyjibkamera.com

tavsiye@jimmyjibkamera.com