Aktüel Kamera(Omuz Kamerası) Çekimleri

Aktüel Kamera(Omuz Kamerası) Çekimleri

Aktüel Kamera(Omuz Kamerası)

-Kameranın çekim kalitesi?
Full Hd çekim için 1920 x 1080/50P olmalıdır.Maalesef piyasadaki kameramanların birçoğu 5 yıl-10 yıl sonrasını düşünmez.Onlar için önemli olan 4-5 saat çek ve paranı al.O yüzden daha düşük kalitelerde çekerler(1920 x 1080/50i - 1280 x 720/50p - 720 x 576/50i)gibi bu sayede daha düşük çapta sd kart kullanılar.
-Kullanılacak hafıza kartları gerçek bir Full HD için nasıl olmalıdır?
Kapasite: 128 GB
Okuma Hızı: şuna bağlı: 300 MB/s*
Yazma Hızı: şuna bağlı: 260 MB/s*
Video Hızı: U3/2
Biçim Etkeni: SDXC
özelliklerinde olmalıdır,bu özellikteki bir kartta,zaten standart bir düğün kameramanının,kamerasının ücret olarak %25 ine denk geldiği için!!!kameramanların birçoğu sizi değil ceplerini düşünürler.Sizde hem düğün telaşı,hemde konu hakkındaki hakimiyetsizliğinizden dolayı,sizin anlayamayacağınız tarzda bir iki süslü sözle,sizi ikna etmeye çalışırlar.İyi Ekipman,iyi ekip!
-Verdiğimiz özelliklere ait kartların kusursuz görüntü için etkisi nedir?
4k çekimler için kullanılan üst seviye sdxc kartlardır.Bu tip kartlarla yapılan full hd çekimlerde mükemmel görüntüler elde ediler.Yani 4k için yeterli olan bir kart full hd görünütüyü mükemelleştirir.
-Işık önemli mi?
Düğün çeken bir kameranın tepe lambası standartsa,zaten konuşmaya gerek yok! ışık bir düğünü rezilde eder,vezirde.Dünyanın en pahalı kamerasınıda kullansanız gerekli ışık desteğini sağlamazsanız istenilen görüntüleri elde edemezsiniz.
-Omuz Kamerasında titreme olur mu?
Olmaz!!! ne kadar büyük bir yalan, hem hareket edeceksiniz hem omuzunuzun üzerinde 7 Kg civarı bir ağırlık olacak ve o hiç titremeyecek,siz inanıyorsanız benim birşey söylememe gerek yok.Kesinlikle titrer düğünü mahveder.Peki ne gerekir?omuz kameraları düğünün en az %80 ini tripod+dolly yardımıyla çekmelidir.Tripod+dolly ortalama 7-8 bin ee kamera zaten o kadar sizce kaç kameraman kullanır???sadece tripod yeterli değildir. tripod+dolly olmalıdır.Tripoddan çıkarıp omuz çekimi gereken yerlerde ise,monopod ile çekim yapılmalıdır veya gimbal var ise gimbal ile yani kamera omuza konmamalı.

 

Bize Ulaşın

Telefon: +90 536 417 29 48

info@jimmyjibkamera.com

muhasebe@jimmyjibkamera.com

tavsiye@jimmyjibkamera.com